Døllefjelde Musse Idrætsforening

Det Sker på DMI´S Stadion

Lørdag d. 13 aug. kl. 10.00
U-17 Drenge DMI-Rødby

U-16 Piger kl. 11.00
Frem/DMI-Svebølle
Bemærk spilles på inges auto park

Onsdag d. 17 aug. kl. 19.00
Kvindesenior DMI-B.Frem

Fredag d. 19 aug. kl. 18.30
U-14 Drenge DMI/B1990-B.FRem
Bemærk spilles på Nysted Stadion

Lørdag d. 20 aug. kl. 13.00
Herre LF-Serien DMI-Horslunde

Sjællandserien kl. 15.00
DMI-Nykøbing FC

Søndag d. 21 aug. kl. 10.30
Herre Serie 3 DMI-Systofte

tirsdag d. 23 aug. kl. 19.00
U-13 Drenge DMI-IF Svend Gønge

Fredag d. 26 aug. kl. 18.30
U-14 Drenge DMI/B1990-MB
Bemærk spilles på Nysted stadion

Lørdag d. 27 aug. kl. 14.30
Herre Serie 3 DMI-NAB

Mandag d. 29 aug. kl. 18.45
Veteran DMI-Rødby

onsdag d. 31 aug. kl. 18.30
U-12 Piger DMI-Nakskov

Fredag d. 2 sep. kl. 18.30
U-17 Drenge DMI-MB

Lørdag d. 3 sep. kl. 11.15
U-16 piger Frem/DMI-Rødby
bemærk spille på inges auto park

Herre LF-Serien kl. 13.00
DMI-Rødby

Sjællandsserien kl. 15.00
DMI-Ringsted

Ungdomsstævne hele dagen
Musse Transport cup

Tirsdag d. 6 sep. kl. 18.15
Herre Serie 3 DMI-Eskilstrup
DMI-Rødby

Onsdag d. 7 sep. kl. 18.30
Kvindesenior DMI-MB

Mandag d. 12 sep. kl. 18.15
Veteran DMI-B1938

Tirsdag d. 13 sep. kl. 18.15
U-13 drenge DMI/B1990-B1938

Torsdag d. 15 sep. kl. 18.30
U-14 Drenge DMI/B1990-Nakskov
spilles på Nysted Stadion

Fredag d. 16 sep. kl. 18.30
U-13 Drenge DMI/B1990-Østofte Gif

Lørdag d. 17 sep. kl. 10.00
U-16 Piger Frem/DMI-Tingsted
spilles på inges auto park

U-17 Drenge DMI-B.Frem kl. 13.00

Sjællandserien kl. 15.00
DMI-Herfølge BK.

Onsdag d. 21 sep. kl. 18.00
U-12 Piger DMi-MB

Kvindesenior kl. 18.00
DMI-MB

Fredag d. 23 sep. kl. 17.45
U-14 drenge DMI/B1990-TGB
spilles i nysted

Søndag d. 25 sep. kl. 11.00
Herre Serie 3 DMI-Nykøbing FC

Herre LF-Serien kl. 13.00
DMI-Systofte
Mandag d. 26 sep. kl. 17.45
Veteran DMI-NFB

Tirsdag d. 27 sep. kl. 17.30
DMI-Væggerløse

Lørdag d. 1 okt. kl. 11.30
U-16 Piger Frem/DMI-Aik 65 Strøby

U-17 drenge DMI-Nykøbing Fc kl. 13.00

Sjællandsserien kl. 15.00
DMI-Haslev

Lørdag d. 8 okt. kl. 13.00
Herre LF-Serien DMI-MB

U-14 Drenge DMI/B1990

Sjællandsserien kl. 15.00
DMI-RB 1906

Søndag d. 9 okt. kl. 10.00
U-13 Drenge DMI-Ørslev

Herre Serie 3 kl. 10.30
DMI-ØUB

Lørdag d. 22 okt. kl. 10.30
Herre serie 3 DMI-B1938

DMI afholder i samarbejde med Musse Transport og DBU LF

DMI-MUSSE TRANSPORT-CUP i Døllefjelde

Søndag 4. september 2016

 

 

Hovedsponsor

Storsponsorer

Døllefjelde-Musse Idrætsforening Sakskøbingvej 80, 4880 Nysted.

Kontorets åbningstider mandag-fredag 9.00 - 13.00, torsdag 17.00 - 20.00

Kontormus Steen Erik Jacobsen, telefon 5486 4350 mobil 2947 6122. E-mail: dmi@sport.dk

Webmaster: Preben Sylvest. E-mail: webmaster@musse.dk